Kapat
Duyurular
Heni bir duyuru yok.

Yalova Web Tasarım Profesyonel Hizmet

Turgut Ordu4 Mart 2022

Yalova’da açtığımız merkez ofisimizde, yüzlerce müşterimize web tasarım, domain, hosting ve e-ticaret alt yapısı konusunda destek olduk. Teknorova olarak sektörde 7.yılımızı doldurduk ve sizlere web tasarım yaptırmadan önce mutlaka bilmeniz gereken bazı hususlara değinmek istiyoruz.

Web Tasarım İçin Ne Gereklidir?

  • Domain (Alan Adı)
  • Hosting
  • Tasarım

Domain (Alan Adı) nedir?

Domain, kişi, kurum ya da firmaların adına tescillenmiş .com, .net ve. org gibi uzantılara sahip olan adreslerdir. Domain almadan web sitenin kurulması mümkün değildir.

Web tasarım tablosuna baktığımızda Domain’i evinizin çatısı olarak düşünebilirsiniz.

web kodlama

Hosting nedir?

Hosting, almış olduğunuz domaini yönlendirip tasarımı üzerine inşa edeceğiniz sunucunuzdur. Hosting olmadan web sitenizin kurulması mümkün değildir.

Web tasarım tablosuna baktığımızda Hosting’i evinizin temeli olarak düşünebilirsiniz.

Sitenin Tasarlanması

Domain ve Hosting adımlarını tamamladıktan sonra geriye Web Tasarımınızın hazırlanma süreci kalır. Çizilen tasarım kodlamaya döküldükten sonra hostinge yüklenir. Almış olduğunuz siteniz.com adresiniz üzerinden hazırlanan tasarım görünür hale gelir. Tüm bu süreci profesyonel ellerin yönetmesi çok önemlidir.

Web tasarım tablosuna göre Sitenin Tasarlanması’nı evinizin iç dizaynı olarak düşünebilirsiniz.

Web Tasarım Yaptırmadan Önce Bilinmesi Gerekenler

  • Google normlarına uyumlu kodlama
  • Search console kaydı
  • Domain ve Hosting süreleri dolmadan bilgilendirme yapılması
  • Satış sonrası yaşanabilecek problemlere karşı güler yüzlü destek
  • Tasarımı yapan firmanın güvenilir olması ve referans gösterebilmesi

Bunlar web tasarım hizmeti almadan önce bilmeniz gereken en önemli 5 husustu. Sitenizin web tasarımı sizin dijital dünyadaki mağazanız, ofisiniz olduğunu unutmayınız. Firmanıza ait Domain (Alan Adı) tescili yapılırken bilmeniz gerekir ki, tüm yönetim tasarımı yapan kişi ya da kurumlara aittir. Tasarım sözleşmesinde bu maddeye dikkat ederek, istediğiniz zaman domain transferini yapabileceğinizi belirtmeniz gerekir.

Google, günümüzde sitelerin ziyaretçi almasını sağlayan adeta işlek bir cadde gibidir. Eğer siteniz Google algoritmasına uyumlu hazırlanmaz ise sitenize ziyaretçi çekemeyecek haliyle telefon araması alamayacak ve satış yapamayacaksınız.

Eğer siteniz tanıtım sitesi olarak hazırlanıyor ise mutlaka kurumsal izlenime sahip olmasına dikkat edilmelidir. Renk uyumu, tasarım çizgileri sektörünüzle alakalı olmalıdır.

Google her web siteyi bir kimlik olarak görür. Bu kimliğin muhatabını bilmek istediğinden Search Console (Web Yöneticisi Araçları) kaydının mutlaka yapılması gerekir. Sitenize yapılabilecek herhangi bir saldırı, güvenlik zafiyeti gibi durumlarda Google bu platform üzerinden sizleri, web tasarımı yaptırdığınız firmayı bilgilendirmektedir.

Öncelikle herkesin bilmesi gereken bir diğer husus ise 100 liraya yapılan web tasarımlar ile bizim yaptığımız tasarımların karşılaştırılmamasıdır.

Nasıl ki 1 liralık çikolata ile 5 liralık çikolata arasında fark var ise bunu da böyle düşünebilirsiniz. Yalova’da bizimle iletişime geçen birçok firmadan aldığımız dönüşlere göre 100 liraya web tasarım yaptıran site sahipleri 3-6 ay sonra sitesine erişemediği, tasarımda bozuklukların olduğu, kolay yönetilebilir olmadığı, tasarımı yaptırdığı kişiye ulaşamadığı gibi sorunlar yaşamaktadır.

Bu nedenle web tasarım yaptırmadan önce şahıslar ile çalışmanız yarın muhatap bulamamanıza ve mağdur olmanıza sebep olabilmektedir.

Devir teknoloji devri ve her geçen gün dijitalleşmeye devam ediyoruz. Bugün firmanız için tescil edilen Domain (Alan Adınız) 1 yıl sonra süresi uzatılmadığında boşa düşecektir ve başka firma veya kişiler tarafından alınabilecektir.

Veya alınmasa bile 1 yılın sonunda yenilenmeyen domain yaşı sıfırlanacak, tekrar alsanız bile 2.yıldan devam etmeyecektir. Bu nedenle domain süresi bitmeden yenilemenin yapılması sitelerin Google gözünde kalite otoritesi için çok önemlidir.

TEKNOROVA olarak, Yalova’da birçok kurumsal firmanın tercihi olduk.

Sizi de Yalçınkaya Plaza’daki ofisimize bir kahve içmeye bekliyoruz. 🙂

Web tasarımınızı yenilemek veya diğer hizmetlerimiz hakkında bilgi almak için irtibat numaralarımızdan toplantı randevusu alabilirsiniz.

Web Tasarım Paketlerimiz

Web tasarım paketlerimizi detaylı incelemek için tıklayın.

web tasarım paketleri

Merkez Ofis: 0 226 813 54 91

Şirket WhatsApp: 0 541 922 29 80

E-posta: info@teknorova.com

Benzer Yazılar