Kapat
Duyurular
Heni bir duyuru yok.

Kurumsal Seo Danışmanlığı

Turgut Ordu20 Temmuz 2018

Bu yazımızda kurumsal seo danışmanlığı üzerinde duracağız. Şimdiye dek yazılarımızda her konuyu etraflıca ele almaya çalışıyoruz. Kurumsal seo’nun evrensel olarak ne, Teknorova için ne ifade ettiğini detaylıca anlatmaya başlayalım.

Temel olarak incelersek “kurumsallık nedir” sorusunu cevaplamak durumundayız. TDK’ya göre değişik birim ve fonksiyonlarıyla bir kurumun niteliklerine tam anlamıyla sahip olması demektir. O halde kurumsal seo’yu şu şekilde tanımlayabiliriz; bir markanın birim, fonksiyon ve niteliklerine tam anlamıyla sahip olmasıdır.

Şimdi kısaca kurumsal seo danışmanlığı için ifade ettiklerimizi özetleyelim. Sıradan seo uzmanları belli bir düzen çerçevesi olmadan çalışmalarını yaparlar. Kurumsal ve düzenli olmayan bu çalışma sitenize Google üzerinde faydadan çok zarar getirir. Çünkü danışmanlığını yaptığınız site ile kurumsal siteye yapılan seo arasındaki en önemli fark takvim çizelgesiyle hareketin getireceği artılardır. Seo stratejik bir meseledir. Bugün 10 adet backlink alıp, yarın 3 adet almak sizi kurtarmaz. Sitenize nitelikli kullanıcıların ulaşmasını istiyorsanız seo sizin için en etkili reklam çalışması diyebiliriz. Tabii ki yapılan çalışmanın niceliği çok önemlidir. Zira doğru strateji başarıyı sağlayacaktır.

Harita optimizasyonu ve marka bilinirliği ele alınmalı, -marka ismi- olarak arandığında Google harita servisi lokasyon belirtmelidir. Bu çalışma kurumsal seo için emekleyen bir bebeğin ilk adımları olabilir.

Spam çalışma sağlayıp, kurumsal olduğunu ileri süren firmalardan uzak durun. Bunlar sitenize bugün zarar sağlamasa bile Google’ın bir sonraki güncellemesinde (güncellemelerinde) tesir edecektir. Bu nedenle doğal olmak sizin hanenize hep artı olarak yazılır.

kurumsal seo danışmanlığı

On Page ve Off Page

Artık iç ve dış seo’yu az çok biliyorsunuz, bloggerlar ve webmasterlar bile bugün bu isimleri duyduklarında konuya hakim olduklarını düşünüyorlar. On page seo mantığı sitemizin kendi içerisinde yapılan optimizasyon çalışmasıdır. Off page seo mantığı ise sitemiz için dışarıdan sağladığımız optimizasyon çalışmasıdır. Bu çalışmalar hassas çalışmalar olup, doğru yapılmadığında ölümcül sonuçlar doğurabilir. Google filtreleme cezasına çarptırdığı siteleri Sandbox’a gönderir. Kurtarmak ise ciddi zahmet ve zaman gerektirir.

Kurumsal Seo Danışmanlığı için 10 ipucu

Sizlere kurumsal seo’nun en önemli kriterlerinden bahsettik, özetleyelim ve tekrar değinelim.

  1. Doğal olun.
  2. Spamdan ne olursa olsun uzak durun. 3 milyon backlink sizi kurtarmaz, kaliteli ve sektörünüze uygun sitelerden alacağınız backlinkler yeter.
  3. Webmaster tools’u kullanarak, sitenizin düzenli takibini yapın.
  4. İç seo yapayım derken linklemeyi abartmayın.
  5. Google’ın harita servisine kayıt olun.
  6. Kurumsal firmalar kurumsal bir klavye diline sahip olurlar. Örneğin; yazılarınızın konuşma aksanıyla olmamasına özen gösterin. “noluyor burda” demek ile “ne oluyor burada” ya da “napıyorsun karşim” ile “ne yapıyorsun kardeşim” demek arasında farklar vardır. Türkçe’yi ziyan etmeyin.
  7. İstikrarlı olun, çalışmalarınızı takvimlere bölün, zamana yayın, düzenli çalışın.
  8. Google sıralamanızı etkileyeceğini düşünüp Adwords’e servet harcamayın.
  9. Title başlıklarınızı kısa ve öz tutun 60 karakterin geçmeyin.
  10. Etiketlerin her ne kadar önemi olmasa da diğer arama motorlarını baz alarak düzenli girin. Bugün Google önemsemediğini söylese de yarın önemsiyor olabilir.

Bir başka yazıda görüşmek dileğiyle, zaman ayırıp okuduğunuz için teşekkür ederiz.
Saygı ve sevgiyle,
Esen kalın.

Bir önceki Arama Motoru Optimizasyonu yazımızda sektöre ilgi duyan arkadaşlarımızı bilgilendirmek amaçlı basitleştirerek seo’nun detaylarına inmeye çalıştık. Bireysel Seo ve Link inşaasıda yazı dizimizde bahsedilen başlıklar arasındadır.